NCN opublikował wyniki konkursów

HARMONIA 9, MAESTRO 9, SONATA 13, SONATA BIS 7

Narodowe Centrum Nauki opublikowało na swojej stronie wyniki konkursów HARMONIA 9, MAESTRO 9, SONATA 13, SONATA BIS 7. Naukowcy z UJ otrzymali ponad 42 mln zł na realizację 37 projektów.

HARMONIA 9 to konkurs na projekty badawcze planowane w ramach współpracy międzynarodowej (bezpośrednia kooperacja z zagraniczną instytucją naukową, udział w programach międzynarodowych lub wykorzystanie międzynarodowych urządzeń badawczych).

MAESTRO 9 to konkurs dla doświadczonych naukowców, chcących prowadzić pionierskie badania, wykraczające poza dotychczasowy stan wiedzy.

SONATA 13 to konkurs mający na celu wpieranie naukowców rozpoczynających samodzielną karierę naukową w prowadzeniu innowacyjnych badań podstawowych z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury lub oryginalnego rozwiązania metodologicznego.

SONATA BIS 7 to konkurs na projekty badawcze których celem jez powołanie nowego zespołu naukowego.

Pełna lista laureatów z UJ
xls
Szczegółowe statystyki wydziałów (plik dostępny po zalogowaniu)