Polskie uczelnie – Strategia na Horyzont 2020

17 stycznia br. w Collegium Novum odbyła się konferencja pt.: „Polskie uczelnie – Strategia na Horyzont 2020” organizowana wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Warszawie oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Krakowie.

Konferencję otworzył prof. dr hab. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ponadto w wydarzeniu udział wzięli: dr. Zygmunt Krasiński, Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Bogna Hryniszyn i Barbara Trammer z KPK PB UE, prof. Andrzej Jajszczyk, członek Rady Naukowej ERC, , Anna Armuła i Magdalena Wójtowicz z Regionalnego Punktu Kontaktowego w Krakowie, dr hab. Andrzej Adamski, Pełnomocnik Rektora UJ ds. inicjatyw proinnowacyjnych oraz Dorota Buchwald-Cieślak, Dyrektor Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów.

Celem konferencji było upowszechnienie informacji o Programie Ramowym Horyzont 2020, największym jak dotąd programie Unii Europejskiej finansującym badania naukowe i innowacje. Podczas spotkania zaprezentowana została oferta Programu Horyzont 2020, ze szczególnym uwzględnieniem grantów European Research Council (ERC), działań Marii Skłodowskiej – Curie oraz instrumentów pakietu Widening. Przedstawiono również wyniki ankiety przeprowadzonej w ramach aktywności UJ w sieci The Guild of European Research-Intensive Universities.

Prezentacja Anny Armuły
Prezentacja Bogny Hryniszyn
Prezentacja Magdaleny Wójtowicz
Prezentacja nowych zasad wynagradzania w Horyzoncie 2020