Kolejny sukces Wydziału Matematyki i Informatyki w programie Horyzont 2020

Sukcesem zakończył się udział Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange w ramach programu Horyzont 2020. Wniosek prof. Stanisława Migórskiego po powtórnym złożeniu (pierwsza próba w konkursie 2017) zyskał uznanie ekspertów oraz dofinansowanie w wysokości 644 000 EUR.

Ogólnym celem projektu pt. „Nonsmooth Contact Dynamics” jest wypracowanie wspólnego programu badawczo-szkoleniowego opartego na najnowocześniejszych technologiach. Program ma wzmocnić partnerstwo badawcze między dziesięcioma instytucjami w ośmiu krajach na pięciu kontynentach: w Polsce, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Argentynie, Australii, Chinach, USA.

Należy podkreślić, że to kolejny projekt prof. Migórskiego finansowany w ramach programów ramowych UE, w którym Uniwersytet Jagielloński występuje w roli koordynatora.